Podnět k výročí 21.srpna 1969

V souvislosti se vzpomínkou na 21.srpen 1969 v Brně zveřejňujeme podnět, který podala signatářka Charty 77 Simona Hradílková Kanceláři tajemníka úřadu městské části Brno-střed Bc. Petru Štikovi, MBA

Dne 21. srpna 2019 uplyne padesát let od brutálního potlačení demonstrace občanů města Brna, kteří protestovali proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy. V tento den také vyhasl život mladé osmnáctileté dívky, Danuše Muzikářové. Byla zabita příslušníkem SNB nebo Lidových milicí, byla zabita svým spoluobčanem. Smrt Danuše Muzikářové je symbolem bezohledného chování komunistického režimu k vlastním občanům, které v různých formách pokračovalo dalších dvacet let. Považuji za důležité připomínat její tragickou smrt i dobu, která velmi negativně poznamenala osudy mnoha občanů naší země.

Proto dávám podnět k pojmenování části parku mezi Rooseveltovou ulicí a Místodržitelským palácem, v místě průchodu do ulice Běhounská. Tato část je na dohled k místu, kde byla Danuše Muzikářová zastřelena. Domnívám se, že pojmenování těchto prostor jménem Park Danuše Muzikářové by bylo důstojnou připomínkou tragických událostí roku 1969 v našem městě a zbytečné smrti nevinné mladé ženy.

Simona Hradílková

Jedna odpověď na “Podnět k výročí 21.srpna 1969”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *